Search
  • minekobal

Meraklı üç film önerisi

Kieslowski sevenlerden misiniz?

Meraklı soruları tetikleyecek, felsefi ve gerçekçi anlatımını sevebileceğiniz 10 bölümden oluşan Dekalog’u evde zaman geçirdiğiniz bu dönemde izleyebilirsiniz. Polonya’da geçen 10 emrin gerçek hayat yansımasını inceleyen eser temasına rağmen dini öğeler içermiyor. Tüm bölümler ayrı işlenmiş olsa da kurgu içindeki küçük oyunlar hikayenin bütünselliğini kuruyor. Asla pembe bir romantizm sunmayan, kendinizi çok da iyi hissetmenizi sağlayacak bir dizi olmamakla birlikte, gerçeklikten kopmamak isterseniz, sorgulayacı bir tada açıksanız bu kült yapım size iyi gelecektir.


İkinci film animasyon olsun…

Waking Life, hayatı ve ilişkileri derinlemesine sorgulayan bir eser Filmin bir özelliği de Rotoscope  teknolojisiyle önce gerçek oyuncularla çekimlerinin tamamlanmış sonrasında animasyonlaştırılmış olması. Düşler ve gerçeklik arasında bir çok soruya hazırsanız izleme vakti gelmiş olabilir.


Üçüncü film de Andre ile Akşam Yemeği

Oyuncuların gerçek isimleri ile yer aldığı, pahalı bir restaurantta neredeyse hayatın anlamını tartıştıkları minimalist bir film. Koyulaşan sohbetle sosyalleşmenin ötesinde gerçek bir diyaloga şahit olmak isterseniz, buyrunuz...


İyi seyirler hepimize 🎈168 views0 comments

Recent Posts

See All